PHYTO THERAPY (Bitkisel Terapi)

Genellikle doğal kökenli özlerin ilaç veya sağlığı geliştirici ajanlar olarak kullanımının incelenmesi olarak tanımlanır. Bir allopatik disiplin olarak algılanmalıdır çünkü HMP'den beklenen etkiler, bir hastalığın nedenlerine ve semptomlarına yöneliktir.

DERMOCOSMETIC (Dermokozmetik)

Dermatoloji tıp dalı ile kozmetik kelimelerinin birleşiminden oluşan bir terimdir.  Genel anlamı ile belirli cilt problemlerinin düzeltilmesinde, cildin korunmasında, cilt konforunun sağlanmasında, yaşlılık belirtileri gibi sorunların önlenmesinde ya da hafifletilmesinde kullanılan ürünleri ifade eder. Aynı zamanda saç ve vücut için kullanılan dermokozmetik ürünler de vardır. Avrupa ülkelerinde Dermokozmetik ( Dermocosmetic) terimi kullanılırken, Amerika ülkelerinde ise farmasötik yani ilaç kelimesi ile kozmetik kelimelerinin birleşiminden yola çıkarak kozmosötik (Cosmoceutics  ve ya Cosmoceutical) terimi tercih edilir.

MICRO & NANO TEKNOLOJİSİ

Maddenin anatomik, moleküler ayrıca supramoleküler seviyede kontrolüdür. Nano teknolojide ayrıca bugün moleküler nano teknolojisi olarak bahsedilen en eski ve yaygın tanımı tam olarak makro ölçek ürünlerinin imalatı için atomların ve molerükerin kontrolünün belirli bir amacını ifade etmektedir.